Przedstaw dokładnie trzy różne przyczyny wielkich odkryć geograficznych

Pobierz

Pozytywne: - Rozwój państw leżących nad Atlantykiem - Rozwój handlu spowodowany wpływem złota i srebra do Europy - Odkrycie nowych .1.. Europejczycy sprowadzali stamtąd cenne przyprawy oraz pachnidła pochodzące z Indii oraz Chin.Przyczyny wielkich odkryć geograficznych: 1.. Pytania .. 6.osiągnięcia inków.. 8.napisz co postanowiono na sobrze w Trydencie .. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Co to humanizm?. Ciekawość świata, chęć podbicia nowych lądów, przyczyny polityczne, ekonomiczne i religijne, niekorzystne warunki handlu (chęć znalezienia nowych miejsc), zbudowanie nowych środków transportu i chęć wypróbowania ich, chęć ucieczki.Proces globalizacji rozpoczął się od wielkich odkryć geograficznych, którym towarzyszyła rewolucja w komunikacji społecznej dzięki wynalezieniu czcionki i później prasy drukarskiej, przez co czas dyfuzji kulturowej mógł ulec skróceniu.. 2009-02-12 15:48:22; Podaj przyczyny wielkich odkryć geograficznych.. 2013-12-03 14:51:39; 1.. Oblicz średnią prędkość samochodu , który przez 10 minut jechał z prędkością 75km/h a następnie przez 5 minut z prędkością 90km/hNowożytność -od odkryć geograficznych do Pierwszej rewolucji przemysłowej Wielkie Odkrycia Geograficzne 1.Przyczyny wielkich odkryć geograficznych a) przyczyny techniczne - nowe konstrukcje statków - rozpowszechnienie kompasu - użycie siatki kartograficznej b)przyczyny polityczno - gospodarcze -zamknięcie przez.Zrobi mi ktos te pytania ?.

Podaj trzy przyczyny wielkich odkryć geograficznych.

z gory dzieki odpiszcie plis poniżej.. Ciekawość świata - poszukiwanie nowych lądów - przeludnienie EuropyZobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Wymień trzy przyczyny odkryć geograficznych (krótko) Pytania .. Do tej pory Europejczycy docierali po przyprawy korzenne przez Morze Śródziemne i Czerwone, Półwysep Arabski do Indii, jednak opanowanie terenów Konstantynopola i wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego przez Turków Osmańskich, wymusiło konieczność znalezienia innej drogi.Skutki.. • Bizancjum zostało zajęte przez Turków osmańskich (droga lądowa do Indii została przerwana, co utrudniło kontakty handlowe ze Wschodem).Jakie są przyczyny odkryć geograficznych?. Ta pierwsza fala globalizacji łączyła się z kolonizacją nowych terenów i często z niszczeniem lokalnych kultur.Przyczyny Wielkich Odkryć Geograficznych .. wywarły wpływ na rozwój żeglugi a zarazem na chęć zdobywania i zasiedlania nowych terenów może my podzielić na trzy główne dziedziny.. 7.opisz i przedstaw negatywne skutki odkryć geograficznych.. Rozwinęły się banki i manufaktury.. Zmieniły się szlaki handlowe, na znaczeniu stracił handel śródziemnomorski na rzecz atlantyckiego..

3 skutki i 3 przyczyny wielkich odkryć geograficznych?

Szkoła - zapytaj eksperta (1567) Szkoła - zapytaj eksperta (1567) Wszystkie (1567) Język angielski (823) Język polski (381) Matematyka .Plik opisz przyczyny wielkich odkryć geograficznych.pdf na koncie użytkownika nunosantosf • Data dodania: 14 lis 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Krzysztof kolumb chciał odkryć droge do inndi ponieważ droga lądowa została zajęta przez turków i handel z indiami został uniemożliwiony.Krzystof postanowił wypłynąc w morze lecz zboczył z kursu i odkrył ląd.Mieszkali tam jednak Inkowie i Astekowie.Gdy Kolumb zmarł na podboje tych państw wyjechali konkwistadorzy zniszczyli wszystkie świątynie i inne zabytki.Nazwa Ameryka nie .Szukanie przyczyn wielkich odkryć geograficznych - dyskusja z koleą/ koleżanką Uczniowie w parach dyskutują na temat: "Co by cię skłoniło do wyruszenia w nieznaną podróż w XV wieku?". Gospodarcze: • Europejskie złoża metali szlachetnych (złota i srebra)zostały wyczerpane, co spowodowało poszukiwanie nowych.. - Bizancjum zostało zajęte przez Turków osmańskich (droga lądowa do Indii została przerwana, co utrudniło kontakty handlowe ze Wschodem).- W Europie wzrosło zapotrzebowanie na towary luksusowe: pachnidła, korzenie (imbir, cynamon, pieprz) kadzidła .Przyczyny wielkich odkryć geograficznych: Chęć odnalezienia drogi morskiej do Indii - od czasu wypraw krzyżowych w europejskiej gospodarce ważną rolę odgrywał handel z krajami Bliskiego Wschodu..

Wspólnie omawiamy przyczyny wielkich odkryć geograficznych.

Pierwszy z tych czynników to przede wszystkim techniczne uwarunkowania odkryć geograficznych, które umożliwiły, podjęcie prób wypraw dalekomorskich.. 1519 - 1522 Ferdynand Magellan Skutki odkryć geograficznych A.. 9.Jaki był człowiek renesanku .DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. Gospodarcze:- Europejskie złoża metali szlachetnych (złota i srebra)zostały wyczerpane, co spowodowało poszukiwanie nowych.. Przyczyny wielkich odkryć geograficznych były następujące: Chęć odnalezienia drogi do Indii.. Napływ szlachetnych kruszców do Europy przyczynił się do spadku wartości pieniądza, czego efektem był wzrost cen.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. 2016-02-01 19:41:05; Pzedstaw przyczyny odkryć geograficznych.. Odpowiedź Guest.. Wymień przyczyny odkryć geograficznych.. Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Historia from Guest.. Odpowiedź Guest.. 4.Krzysztof Kolumb - Ameryka (koniec średniowiecza, początek nowożytności) C.. Następnie wypisujemy na tablicy ich pomysły.. 2010-09-21 17:48:33; Wymień .Podaj trzy przyczyny wielkich odkryć geograficznych - MidBrainart .. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Jakie są przyczyny wielkich odkryć geograficznych ?.

...Wy mień przyczyny wielkich odkryć geograficznych .

daje naj 1) osiągnięcia Majów 2) przyczyny odkryć geograficznych 3) pozytywne skutki odkryć geograficznych 4) przyczyny reformacji 5) kongregacje, inkwizycja, manufaktura, 7 czerwca 1494r..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt