Charakterystyka pompy zębatej

Pobierz

Zębate dzielą się na jednosekcyjne i wielosekcyjne, a tłoczkowe na jednostrumieniowe i dwustrumieniowe.. Trzeba pamiętać o tym, że pompa zębata olejowa, którą tłoczy się ciecze inne niż olej łatwo ulega uszkodzeniu.Charakterystyka przepływu - można powiedzieć, że jest to główna charakterystyka dla pompy zwana inaczej krzywą dławienia.. Przekładnia ślimakowaPompy zębate to pompy samossące mogące pracować w obu kierunkach, ze stałym wydatkiem na jeden obrót i z niewielką (niezauważalną) pulsacją.. P = f(Q)POMPA HYDRAULICZNA ZĘBATA 1,1 cm3 GR1 w kategorii Pompy hydrauliczne zębate grupa 1.. W zależności od przeznaczenia mają różne konstrukcje budowy i ilości sekcji, obroty, rodzaj wykorzystanych łożysk, uszczelnień, zakończenia wałka, kołnierzy oraz otworów przyłączeniowych wg norm SAE.Prędzej czy później remont pompy hydraulicznej jest nieunikniony.. Pompy zębate, ze względu na prostą konstrukcję, odznaczają się dużą żywotnością, łatwą eksploatacją oraz konserwacją.. Jak zawsze problem jest bardziej skomplikowany i .Proponujemy między innymi pompy śrubowe, zębate, krzywkowe, wyporowe z rotującymi tłokami czy membranowe, które mają szerokie zastosowanie w wielu branżach o rygorystycznych wymogach jakości, bezpieczeństwa oraz higieny pracy.. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.badana pompa zębata, 2- silnik napędowy prądu stałego, 3- pompa zasilająca, 4- silnik prądu zmiennego, 5- filtr ssawny, 6- zawór odcinający, 7, 8- zawór bezpieczeństwa, 9, 10, 11- zawory odcinające, 12- filtr zlewowy FD1-10-200-10 z zaworem przelewowym i sygnalizacją wizualna elektryczną (10µm),Pompy zębate PZ3 są wysokociśnieniowymi pompami wyporowymi z hydrauliczną kompensacją luzów osiowych..

Obecnie klienci najczęściej decydują się na pompy zębate.

Pompy łopatkowePompa hydrauliczna zębata + silnik 3-fazowy 380V 4kW w zestawie z łącznikiem dzwonowym i sprzęgłem kłowym, wydajność zestawu: 21L/min ciśnienie max: 11MPa 1 624,00 zł 1 354,00 zł 1 320,33 zł 1 100,81 złPompa może zacząć kawitować, hałasować, wibrować… Znane są przypadki uszkodzeń np. sprzęgieł i wirników w bardzo krótkim czasie.. cinox V / therminox - V są pompami przepływowymi.. Można dywagować czy pompa zębata z zazębieniem zewnętrznym jest mniej czy bardziej trwała od pompy zębatej z zazębieniem wewnętrznym.. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem mogą być pompy wyporowe, np. zębate, krzywkowe, śrubowe, perystaltyczne, z założenia przeznaczone do cieczy o wyższej lepkości.CHARAKTERYSTYKA POMPY Pompa zębata w swojej standardowej wersji nadaje się do pompowania cieczy czystych, nieściernych, nieżrących i niewybuchowych.. W badaniach wykazano, że zmiana wielko-ści rowków odciążających ma istotny wpływ na zakres pracy pomp zębatych.. Aż 75% pomp dostępnych w sprzedaży to właśnie ten rodzaj.Pompa P100 nie posiadała rowków, pompa P101 - posiadała rowki wykonane zgodnie z danymi literaturowymi, w pompie P102 zwiększono wymiary rowków odciążających..

Charakterystyka poboru mocy pompy - pobór mocy na wale lub sprzęgle danej pompy.

Jest to główna charakterystyka pracy pompy.Budowa pompy zębatej jest prosta, co pozwala na ekonomiczne, długotrwałe i niezawodne działanie.. Wydajność (wydatek) pompy zależy od pojemności geometrycznej i prędkości obrotowej silnika.Pompy zębate.. Przedstawia ona wysokość podnoszenia H w zależności od wydajności pompy Q: H = f(Q) Dla pomp wyporowych często spotkamy się z wykresem: Q = f(H) lub Q = f(Δp), gdzie kolejno wydajność jest funkcją wysokości podnoszenia lub funkcją przyrostu ciśnienia.. Jak wspomniałeś - na 8-10 kW zabezpieczenia jeszcze mogą wytrzymać ale nominalnie potrzebowałbyś ponad 20kW.. Podobne tematy do dobór silnika do napędu pompy zębatej .Wszystkie pompy hydrauliczne zębate Waryński są montowane w korpusach żeliwnych.. Pompy zębate są często stosowane w przemyśle cukierniczym, paliwowym i farmaceutycznym.Pompy zębate są pompami o stałej wydajności.. Nadaje się ona idealnie do tłoczenia różnych cieczy, a jej wydajność jest w obu kierunkach jednakowa..

Test obrazujący zachowanie pompy w trakcie eksploatacji podzielono na pięć etapów.

Nie wolno nigdy przekraczać dozwolonych wartości zakresu .Jeśli zmniejszysz obroty to musisz sobie odczytać z charakterystyki pompy jak Ci poleci wydajność - a poleci na pewno na łeb oraz sprawność - też pewnie poleci.. Przypomnijmy więc tylko, że ten typ przekładni stosuje się w maszynach budowlanych, samochodach, rowerach, klasycznych zegarach, tokarkach czy frezarkach.. W ostatnim artykule opisaliśmy zastosowanie przekładni zębatej i wyjaśniliśmy zasadę jej działania.. Standardowe wykonanie to stal nierdzewna AISI 316 z łożyskami Ślizgowymi z grafitu i uszczelnieniem mechanicznym ceramika / grafit / Viton.. Zarówno konstrukcja, jak i mechanizmy odpowiedzialne za prawidłową eksploatację zostały przetestowane.niskopulsacyjnej pompy zębatej Piotr Osiński, Paweł Bury, Rafał Cieślicki, Leon Lorek Streszczenie: W artykule zawarto wyniki testu trwałościo - wego prototypowej pompy zębatej o obniżonej pulsacji wydaj-ności.. Zostały zaprojektowane dla wysoce lepkich płynów, które są delikatnie wydobywane z reaktorów i urządzeń odgazowujących nawet wtedy, gdy ciśnienie wlotowe jest niskie, dzięki czemu .. W pompach zębatych narzędziem roboczym jest rotor wkształcie koła zębatego, a dokładniej od dwóch do maksymalnie pięciu takichwspółpracujących ze sobą kół zębatych, które zagarniają w przestrzeń międzyzęby ciecz tłoczoną i obracając się oraz ślizgając jednocześnie we wnętrzu pompy (po cylindrze, którym jest wewnętrzna strona .W zależności od budowy i sposobu działania, pompy hydrauliczne klasyfikuje się na zębate, łopatkowe, śrubowe oraz wielotłoczkowe..

Wejdź i znajdź to, czego szukasz!ofercie pompy nisko pulsacyjne/ciche o rozmaitej konstrukcji.

Pompa P100 nie przetłoczyła cieczy o lepko-Pompa zębata na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. Typowe modele takich pomp mają możliwość pracy przy ciśnieniu do 240 bar.. Zaleca się zabezpieczenie pompy przez zamontowanie odpowiedniego filtra (dostosowanego do pompowanej cieczy) na przewodzie ssawnym.. Jednak pompa zębata, której obudowa wykonana jest z żeliwa może pracować przy ciśnieniu wynoszącym nawet do 320 bar.Pompy zębate dzielą się na układy z uzębieniem wewnętrznym i z uzębieniem zewnętrznym.. Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców.. Obecnie najpowszechniej wykorzystywanymi konstrukcjami są modele zębate, które stanowią nawet 75 proc. wszystkich pomp dostępnych w sprzedaży.Pompy zębate olejowe to jeden z oferowanych przez nas rodzajów pomp hydraulicznych.. Dlatego przyjrzeliśmy się bliżej procesowi naprawy zębatych pomp hydraulicznych.Taki charakter tłoczenia mają pompy wyporowe rotacyjne łopatkowe, zębate i śrubowe oraz wielotłoczkowa promieniowa i osiowa o stałej i zmiennej wydajności.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Pompa hydrauliczna zębata na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.. Są one dostosowane do tłoczenia oleju hydraulicznego, ewentualnie innych cieczy niekorozyjnych o lepkości zbliżonej do lepkości olei hydraulicznych.. Przepływający przez nie olej wypierany jest bezpośrednio do kanału wylotowego.. Zakres ciśnień wynosi od 3,5 do 28 MPa a pojemności geometrycznych od 0,6 do 400 cm³/obr.. Charakterystyka pomp zębatych.. Zespół pompujący stanowi para kół zębatych o zazębieniu zewnętrznym, ułożyskowana ślizgowo.. Pompy mają możliwość mycia w układach CIP.. Choć trwałość elementów układów hydraulicznych stale się poprawia, częściowej chociażby regeneracji nie da się uniknąć.. Pompa hydrauliczna w układzie ssawnym ma otwór o większej lub równej średnicy, w porównaniu do otworu w układzie tłocznym.I tak oto mamy pompy łopatkowe, zębate oraz tłoczkowe.. Na każdy etap składa się 200 tys.Pompy zębate Maag dokładnie w takim właśnie środowisku rozwijają swój pełen potencjał..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt