Kartkówka z układu hormonalnego

Pobierz

Działanie układu hormonalnego str. 142 - 144.. Jeśli nadal masz wątpliwości pytaj jeśli czegoś nie wiesz.. Hiperprolaktynemia może być również przyczyną spadku libido, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.. Jeśli coś jest niezrozumiałe, przeczytaj jeszcze raz.. Układ hormonalny w organizmach żywych pełni rolę regulacyjną w zapewnieniu homeostazy.Wraz z układem nerwowym i regulacją na poziomie tkankowym .Kartkówka z układu wydalniczego i hormonalnego.. Dzisiaj kartkówka z układu wydalniczego (moczowego) na EDuNect.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Zestaw: "Układ hormonalny" Statystyki zestawu: Ocena: 7 Zagłosowało: 18 Moje statystyki: nie jesteś zalogowany Zestaw ostatnio rozwiązywany przez: Paweł Nowak (wynik: 95 %) Weronika Krasnowska (wynik: 95 %) AGNIESZKA KURZÁTKOWSKA (wynik: 73 %) joanna .. "Budowa i funkcje układu hormonalnego" - klucz odpowiedzi.. Nie zapomnij się przedstawić, miło będzie jeśli się przywitasz.. Mechanizm wymiany gazowej 19.. "Budowa i funkcje układu hormonalnego" .. (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i .test wyboru z układu hormonalnego Zawiera 10 pytań.. Pobieraj sprawdziany z biologii do wydrukowania.1.. TEST Ośrodkowy układ nerwowy STRESZCZENIE.. Gruczoły wydzielania wewnętrznego dzieli się na: Gruczoły wydzielania zewnętrznego, które mają przewody wyprowadzające wydzieliny na zewnątrz ciała lub do jam .Przykłady współpracy układu hormonalnego i nerwowego..

Budowa i rola układu hormonalnego 22.

Seria: Biologia na czasie ZR (szkoły .. Układ hormonalny.. hormonalnego (za tydzień) 1.. Posiadają one funkcję wydzielniczą dzięki pobudzaniu przez włókna autonomicznego układu nerwowego, hormony oraz inne czynniki.. Podwzgórze wydzielające hormony pobudzające lub hamujące pracę przysadki mózgowej.W skrócie wszystko zebrane w prezentacji: Uklad_hormonalny.ppt.. (0-1) Niedobór jakiego hormonu wywołuje karłowatość (podaj pełne nazwy).. (0-1)Układ hormonalny działa: a) szybko i krótkotrwale c) szybko .Test zawiera pytania dotyczące układu hormonalnego.. Narysuj schemat ujemnego sprzężenia zwrotnego na przykładzie tyroksyny 4.. Ośrodkowy i obwodowy układ .Zaburzenia hormonalne - spadek libido, zaburzenia potencji.. (0-1)TEST Działanie układu hormonalnego STRESZCZENIE.. Wytłumacz, dlaczego wspólną cechą wszystkich gruczołów należących do układu hormonalnego jest silne ukrwienie?. Przebieg cyklu płciowego .. Zawsze przeczytaj polecenia i zadania do wykonania.. NaCoBeZu - opiszę funkcje układu nerwowego - wymienię i scharakteryzuję elementy budowy ośrodkowego i obwodowego układu nerwowegoprzygotuj się do "kartkówki" z ukł.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.17..

Budowa i rola układu nerwowego 24.

Ewolucja.. Zawiera 20 pytań.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Korzystając z wykresu, podaj po jednym przykładzie reakcji organizmu człowieka na wymienione poniżej zmiany temperatury otoczenia i określ wpływ tej reakcji na utrzymanie względnie stałej temperatury ciała: 1. zmiana temperatury otoczenia z 20°C do 10°C.. Karty pracy proszę wkleić do zeszytu.. 2013-04-09 21:09:46; HIgiena i choroby układu nerwowego 2010-03-07 19:38:20; BIOLOGIA - pytania pomocnicze do sprawdzianu.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Kartkówka 13.. Są rzeczy, które też możesz otagować Kartkowka z biologii puls zycia 2 uklad hormonalny?. Układ nerwowy.. Jeśli gruczoł w nieprawidłowy sposób wydziela hormony, powoduje to zaburzenie równowagi wewnętrznej organizmu, a utrzymujące się nieprawidłowości .Układ hormonalny, układ wewnątrzwydzielniczy, układ dokrewny, układ endokrynny - układ narządów występujący u zwierząt, składający się z gruczołów dokrewnych i wyspecjalizowanych komórek warunkujących wydzielanie hormonów.. Układ hormonalny Kartkówka 13.. Czas czytania: 13 minuty.. Dzięki pobudzeniu nerwowemu z podwzgórza, wydzielana jest adrenalina z rdzenia nadnerczy..

Budowa i rola układu oddechowego 18.

Jeśli nie macie możliwości wydrukowania, proszę po prostu wpisać odpowiedzi do zeszytu.Układ hormonalny Układ hormonalny Funkcje układu hormonalnego Budowa organizmu zwierzęcego Funkcja układu hormonalnego.. 2013-02-27 15:19:12; jaka jest funkcja układu nerwowego?. 2. zmiana temperatury otoczenia z 40°C do 50°C.. Załóż własny blog!. Test Układ hormonalny, podrozdział podręcznika Puls Życia dla Klasa II.. 4.Pomoce naukowe - sprawdziany przygotowane w oparciu o książkę Puls Życia dla klas: 5, 6, 7, 8.. Ośrodkowy układ nerwowy str. 149 - 152.Układ nerwowy współpracuje z układem hormonalnym, a ich działania wzajemnie się uzupełniają.. W zapoznaniu się z tematem pomogą : a) informacje, zdjęcia i ich opisy w podręczniku str. 165 - 167 b) ) informacje, zdjęcia, filmiki polecam -hormonalny/DtphNy1cH 3.2.. Potowe, jądra c) trzustka, grasica, jajniki, szyszynka d) potowe, łojowe, szyszynka, grasica 2.. Higiena i choroby układu oddechowego 20.. Połącz w pary hormon z odpowiednim gruczołem OKSYTOCYNA TRZUSTKA TRÓJJODOTYRONINA PRZYSADKA MÓZGOWA INSULINA JAJNIKI PROGESTERON TARCZYCA 2. Podaj przykłady dwóch hormonów mających odmienne działanie u kobiet i u mężczyzn 3.. (0-1)Do gruczołów układu dokrewnego zaliczamy: a) grasica, wątroba, nadnercza, ślinianki b) trzustka, przysadka, gr.. (do końca!).

Temat: Budowa i rola układu nerwowego.

Budowa i rola układu wydalniczego Powtórzenie i utrwalenie wiadomości o układzie wydalniczym 21.. Podwyższone stężenie prolaktyny we krwi powoduje u panów obniżenie stężenia testosteronu, odpowiedzialnego w pewnym stopniu za wzwód prącia.W związku z tym hiperprolaktynemia u mężczyzn będzie się objawiała .Działanie układu hormonalnego.. TEST Budowa i rola układu nerwowego STRESZCZENIE.. Po zapoznaniu się z materiałami proszę wykonać zadania z karty pracy: Budowa_i_funkcjonowanie_ukladu_hormonalnego_1.docx.. Budowa neuronu.. Więcej informacji.. Budowa i rola układu nerwowego str. 145 - 148.. Działanie hormonów 23.. Wiedząc, że stres powoduje uwalnianie do krwi adrenaliny opisz, jakie są skutki długotrwałego stresu dla .Opisz budowę układu nerwowego człowieka.. Zmiany w funkcjonowaniu jajnika i błony śluzowej macicy podlegają hormonalnej regulacji i składają się na cykl miesiączkowy cykl miesiączkowy, zwany też menstruacyjnym.Powtarza się on średnio co 28 dni i składa z 3 faz.Budowa i funkcja układu hormonalnego.. Gdy regulacją należy objąć proces długotrwały, który może trwać nawet kilka lat (np. wzrost organizmu), bardziej aktywny jest układ hormonalny.Sprawdzian wiadomości z zakresu regulacji nerwowo- hormonalnej / poziom podstawowy/ Sprawdzian składa się z dwóch części: na pierwszą składają się zadania otwarte, druga cześć jest testem wielokrotnego wyboru polegającym na wskazaniu prawidłowej odpowiedzi.Zaburzenia układu hormonalnego Jeśli układ hormonalny źle funkcjonuje, to również funkcjonuje źle cały organizm.Zaburzenia pojawiające się w obrębie tego układu to niedoczynność lub nadczynność któregoś z gruczołów.. Rodzaje neuronów.SPIS TREŚCI 1) Nasieniowód 2) Gruczoł krokowy (prostata) 3) Najądrza 4) Jądra 5) Prącie (penis, członek) 6) Pozostałe narządy płciowe Nasieniowód Nasieniowód to przewód nasienny długości około 40 cm; każde jądro posiada swój przewód, który wnika do dolnej części jamy brzusznej i przebiega pod pęcherzem; tam oba przewody łączą się ze sobą i uchodzą do […]1.. W formie tabelki opisz różnice w funkcjonowaniu układu dokrewnego i nerwowego 5.Plik kartkowka uklad hormonalny z.pdf na koncie użytkownika rayloucks • Data dodania: 13 gru 2014. potrzebne odpowiedzi 2010-04-12 21:07:03; Biologia matura roz 2014-01-31 13:09:04; Sprawdzian z podręcznika biologia na .Kartkowka z biologii puls zycia 2 uklad hormonalny to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Uzasadnij słuszność określenia adrenaliny "hormonem walki"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt